STARBAS.net

Frederiksberg Stadsarkiv

kurv(0) bestillinger i kurv Ny bruger

Andet

Tilbage til Emneoversigt
  1. A. Fogtmanns arkiv 1907-1915
  2. A.H.T. Frandsen, frisørmesters arkiv 1904-1905
  3. A/S Alfenide. Dansk Forsølvnings Anstalts arkiv 1941-1945
  4. A/S Chr. Ishøy og søns arkiv 1903-1976
  5. Aage Jacob Jensen, kontorchef, cand.jur.s arkiv 1906-1973
  6. Aage Sandberg, chaufførs arkiv 1900-1976
  7. Adamine Nicoline Gerber, enkefrues arkiv 1902-1902
  8. Adolf Priors teknisk-kemiske Fabrikkers arkiv 1923-1958
  9. Albert Rasmussen, droskechaufførs arkiv 1912-1945
  10. Alfred K.E.H.A. Dyre, politikommissærs arkiv 1954-1954
  11. Andelsboligforeningen AlléparkenB ogCs arkiv 1975-2016
  12. Andreas Holm, bagersvends arkiv 1834-1856
  13. Ane-Lis Thomsen gift Jensens arkiv 1950-1955
  14. Anna Albine Elisabeth Larsens arkiv 1896-1913
  15. Anna Holsts arkiv 1974-1974
  16. Anna Larsens arkiv 1893-1894
  17. Anna Nielsen, frøkens arkiv 1940-1955
  18. Annalise Dühring Wibergs arkiv 1940-2009
  19. Anne Margrethe Rasmussen, frues arkiv 1942-1977
  20. Anne Marie Nielsen, direktør, cand. polit.s arkiv 1962-1962
  21. Annie Birkvangs arkiv 1995-1995
  22. Annie Espenheim Andersen, overassistents arkiv 1941-2002
  23. Arkitekterne Gunnar og Jørgen Glahns Tegnestues arkiv 1882-1993
  24. Arkitektfirmaet A.S.K. Lauritzens arkiv 1871-1961
  25. Arkitektfirmaet Alvar Lauritzens arkiv 1854-1992
  26. Arkitektfirmaet Per Gents arkiv 1807-2006
  27. Arne Kristian Jørgen Jalster, brandinspektørs arkiv 1954-1954
  28. Arnold Bagge Gunnersø, sognepræsts arkiv 1906-1973
  29. Arveprins Knuds Sydslesvigske Studie- og Hjælpefonds arkiv 1947-2005
  30. Astrid Rasmussen, sygeplejeassistents arkiv 1917-1934
  31. Automekanikker Jørgen Friiss arkiv 1953-2014
  32. Axel Kjærgaard, biografdirektørs arkiv 1928-1980
  33. Axel Nielsen Colonials arkiv 1908-1959
  34. Axel Oscar Andersen, urmagers arkiv 1927-1927
  35. Axel Theobald Wilhelm Scheitel, tømrermesters arkiv 1820-1925
  36. Bakteriologisk Laboratorium Ratins arkiv 1903-1919
  37. Balthazar Christensen, politikers arkiv 1830-1831
  38. Beboeraktionen Frederiksberg Østs arkiv 1976-1978
  39. Behandlingshjemmet Solbjergs arkiv 1996-2014
  40. Betaniahjemmets arkiv 1958-1988
  41. Betty Nansen Teatrets arkiv 1939-2000
  42. Bibliotek III: Falsters Vej-Godthåbsvejs arkiv 1923-1978
  43. Biksen, Frederiksberg Brandstations kooperative Udsalgs arkiv 1950-1985
  44. Birgitte Berg Nielsens Husholdningsskole og Seminariums arkiv 1932-1937
  45. Blomsterforretningen Søndre Fasanvej 26s arkiv 1919-1961
  46. Bodil K. Hansen, forskningsassistent, cand.mag.s arkiv 1964-2007
  47. Bofællesskabet Terrassens arkiv 1995-2006
  48. Botilla Davidsdatter, tjenestepiges arkiv 1875-1877
  49. Brandfolkenes Organisation på Frederiksbergs arkiv 1899-2010
  50. Brandvæsenets Idrætsforenings arkiv 1945-1956
  51. Brødrene Larsen, blikkenslagerfirmas arkiv 1828-1936
  52. Børge Jensens arkiv 1992-
  53. Børnehaven Melitas arkiv 1970-2016
  54. Børnehuset Klodens arkiv 1974-2015
  55. Børnehuset Sokkelundens arkiv 1996-2014
  56. C. H.Kochs Handelsgartneris arkiv 1955-1959
  57. C. M. Petersen, kleinsmed - Vand- og gasmesterforretnings arkiv 1899-1942
  58. C. Thyge Ludvigsen & Co.s arkiv 1892-1967
  59. Carl August Pechüle, Sadelmagermesters arkiv 1927-1927
  60. Carl Holger Jørgensen Møller, grosserers arkiv 1911-1955
  61. Carl Max Johannes Dühring, formgivningsingeniørs arkiv 1909-1983
  62. Carl Sophus Poulsen, blikkenslagermesters arkiv 1887-1918
  63. Carl Thomsen, professor og kunstmalers arkiv 1903-1903
  64. Cecilie Mathiesens arkiv 1912-1912
  65. Chefkonsulent Anders Kaare Frederiksens arkiv 1974-2017
  66. Christian Julius Calum, tjenestekarls arkiv 1888-1907
  67. Christian Laurits Thuren, bygningsinspektørs arkiv 1904-1904
  68. Cigarfabrikken Phønixs arkiv 1913-1918
  69. Civilforsvarsforbundet Kreds Frederiksbergs arkiv 1981-2005
  70. Civilingeniør Aksel Hornshøj Møllers arkiv 1932-1955
  71. De forenede Kulhandlere, Frederiksberg Afdelings arkiv 1961-1970
  72. De konservative på Frederiksbergs arkiv 1912-2008
  73. Direktør Klaus Ebbesens arkiv 1966-1979
  74. Direktør Leo Tormod Sjelle Astrups arkiv 1939-1944
  75. E. Jensen & H. Schumacher I/S, cementstøberis arkiv 1899-1899
  76. Ebba Mathilde Elisabeth Jensen, f. Pedersen, frues arkiv 1933-1977
  77. Edel Anna Steen Thomsen, kontorchefs arkiv 1861-1980
  78. Edel Fjellander, kontorassistents arkiv 2005-2005
  79. Eduard Emil Malmqvist, skræddermesters arkiv 1889-1917
  80. Edvard Permin og hustru Laura Permins Legats arkiv 1924-1980
  81. Egon Andersen (u.a.)s arkiv 1891-1971
  82. Egon Gaunnings arkiv 1904-1904
  83. Eiler Aage Jørgensen Møller, kontorchef og grosserers arkiv 1925-1963
  84. Ejendommen A/S Thurøvejs arkiv 1913-1913
  85. Ejendommen Allégade 10s arkiv 1737-1786
  86. Ejendommen Allégade 22 -Ludvigs Mindes arkiv 1809-1851
  87. Ejendommen Frydendalsvej 31s arkiv 1894-1997
  88. Ejendommen Kong Georgs Vej 31 (Matr. nr. 12 cb)s arkiv 1889-1889
  89. Ejendommen Kong Georgs Vej 33 (Matr. nr. 12 ce)s arkiv 1889-1926
  90. Ejendommen Mathildevej 20s arkiv 1888-1888
  91. Ejendommen Nyelandsvej 11s arkiv 1941-1977
  92. Ejendommen Nyelandsvej 46/Bentzonsvej 1s arkiv 1917-1918
  93. Ejendommen Paludan Mülllers Vej 1s arkiv 1895-1971
  94. Ejendommen Rathsacksvej 18s arkiv 1879-1929
  95. Ejendommen Smallegade 18s arkiv 1845-1945
  96. Ejendommen Smallegade 22-24 / Hospitalsvej 1s arkiv 1950-1954
  97. Ejendommen Smallegade 30s arkiv 1911-1940
  98. Ejendommen Smallegade 43 -Teglgårdens arkiv 1789-1825
  99. Ejendommen Store Godthåbs arkiv 1765-1921
  100. Ejendommen Tårnborgvej 12s arkiv 1907-1982
  101. Ejendommen: Allégade 28s arkiv 1876-1912
  102. Ejendommen: Martinsvej 5s arkiv 1871-1916
  103. Ejendomsselskabet A/S Solvejs arkiv 1942-1950
  104. Ejendomsselskabet Windsors arkiv 1935-1979
  105. Ejerforeningen Kong Georgs Veh 4 mfl.s arkiv 1982-2012
  106. Ejerlejlighedsforeningen Godthåbsvænge 9-29s arkiv 1972-2003
  107. Elevforeningen Madsens Børn under Frederiksberg Gymnasiums arkiv 1947-2008
  108. Elevforeningen Post Laborems arkiv 1926-1969
  109. Elevforeningen: Pluss arkiv 1948-2015
  110. Ella Westphal Møller, laboratorieassistents arkiv 1918-1942
  111. Ellen Præstgaard Andersen, overlærers arkiv 1999-1999
  112. Emma Caroline Mathilde Jensens arkiv 1877-1885
  113. Erik Grandjeans arkiv 2005-2005
  114. Erna Petersens arkiv 1918-1918
  115. Esbern Friis, lagerchefs arkiv 1886-1991
  116. Eugen Friis arkiv 1906-1935
  117. Eugen Hasselbalch, hovedkasserers arkiv 1894-1894
  118. Eva Holskovs arkiv 1986-2016
  119. Expanko A/S, gulvbelægningsfirmas arkiv 1917-1958
  120. Fabrikant Vald. Nielsens Mindefonds arkiv 1962-2008
  121. Falkonergaardens Fabrikkers arkiv 1900-1900
  122. Fereiekolonien Vesterlyngs arkiv 1935-1937
  123. Feriekolonien Almindingens arkiv 1948-1958
  124. Feriekolonien Corselitze (Donnemose)s arkiv 1919-1978
  125. Feriekolonien Kongsøres arkiv 1905-1946
  126. Feriekolonien Nordstrands arkiv 1936-2017
  127. Feriekolonien Tunnerups arkiv 1957-1980
  128. Feriekolonien Varbjergs arkiv 1942-1966
  129. Finn Michelsen, kontorchefs arkiv 1923-1970
  130. Flintholm Plejeboligers arkiv 2007-2016
  131. Fond til oprettelse af et alderdomshjem i Solbjerg Sogns arkiv 1931-1938
  132. Forlaget Populær Mekaniks arkiv 1951-1955
  133. Forlystelsesetablissementet Lorrys arkiv 1938-1938
  134. Forums arkiv 1969-1972
  135. Frans Casper Djørup, læges arkiv 1851-1851
  136. Frederik Carl Christian Spøer, fyrbøders arkiv 1893-1922
  137. Frederiksberg Aviss arkiv 1925-1932
  138. Frederiksberg Bladets arkiv 1926-2015
  139. Frederiksberg Boligfonds arkiv 1920-2002
  140. Frederiksberg Borgerforenings arkiv 1999-2002
  141. Frederiksberg Brandkorps Jubilæumsfonds arkiv 1917-1976
  142. Frederiksberg Brandkorps Musik- og sangforenings arkiv 1918-1994
  143. Frederiksberg Forenede Boligselskabers arkiv 1940-1999
  144. Frederiksberg Glasværks arkiv 1888-1926
  145. Frederiksberg Gymnasie-Samfund Ca Iras arkiv 1940-1946
  146. Frederiksberg Gymnasiums Forældre-Forenings arkiv 1958-2014
  147. Frederiksberg Gymnasiums Læseselskabs arkiv 1930-1983
  148. Frederiksberg Idræts Unions arkiv 1923-1996
  149. Frederiksberg Jobcenters arkiv 2003-2008
  150. Frederiksberg Journalens arkiv 1989-2000
  151. Frederiksberg kommunale arbejdsmænds Organisations arkiv 1974-1974
  152. Frederiksberg Kommunale Assistentforenings arkiv 1970-1997
  153. Frederiksberg Kommunale Sportsklubs arkiv 1944-1968
  154. Frederiksberg Kommunes Center for Social Virksomheds arkiv 1959-2014
  155. Frederiksberg Kommunes Rådgivningscenters arkiv 1991-2018
  156. Frederiksberg Kriminalpolitiforening, 14. Kreds/2. valgkreds arkiv 1929-1997
  157. Frederiksberg Menighedssygeplejes arkiv 1891-1988
  158. Frederiksberg Nyts arkiv 1974-1980
  159. Frederiksberg Politiforenings arkiv 1902-2003
  160. Frederiksberg Politis Idrætsforenings arkiv 1971-2013
  161. Frederiksberg Postens arkiv 1981-1990
  162. Frederiksberg Realskoles arkiv 1875-1955
  163. Frederiksberg Renovationsselskabs arkiv 1902-1929
  164. Frederiksberg Smør- og Margarinelagers arkiv 1914-1914
  165. Frederiksberg Sporvejs- og Elektricitets Aktieselskabs arkiv 1898-1919
  166. Frederiksberg Sprøjteførerforenings arkiv 1905-1993
  167. Frederiksberg Symfoniorkesters arkiv 1941-2010
  168. Frederiksberg tekniske Skoles arkiv 1900-2010
  169. Frederiksberg tekniske skoles Elevforenings arkiv 1924-1973
  170. Frederiksberg Tidendes arkiv 1996-1997
  171. Frederiksberg Xtras arkiv 2005-2006
  172. Frederiksberg Ældrekomités arkiv 1983-2003
  173. Frederiksberg-Gentofte Soroptimist Clubs arkiv 1949-2008
  174. Frederiksskolens arkiv 1997-2011
  175. Frits Ravens arkiv 1989-1989
  176. Fritz Beck Kristensen, kemigrafs arkiv 1999-1999
  177. Frivilligt Drenge-Forbund Frederiksberg 2. Kreds arkiv 1943-1956
  178. Frk. H. Hammers Fællesskoles arkiv 1906-1913
  179. Fru Johanne Koefoeds arkiv 1934-1972
  180. Fuglebakkens Varmelaugs arkiv 1949-2015
  181. Funch-Thomsens Eftf.s arkiv 1938-1953
  182. Førnøjelsesklubben Gården i nr. 7s arkiv 1954-1955
  183. Geismars Væveriers arkiv 1898-1974
  184. Georg Fribo Michelsen, søassuranceeksperts arkiv 1877-1939
  185. Georg Krogh-Jensen, stadsbibliotekars arkiv 1926-1963
  186. Georg Rasmus Mathiesen, snedkers arkiv 1919-1919
  187. Gerda Gyldal Pedersens arkiv 1995-1995
  188. Gerda Thastum Leffers, cand.mag.s arkiv 1927-1932
  189. Gertrud (Anna) Hunke, Sankt Joseph Søsters arkiv 1996-1996
  190. Gertrud Jacobsen, født Bramsen, frues arkiv 1910-1920
  191. Grete Grønbechs arkiv 1984-1984
  192. Grete Petersens arkiv 1974-1974
  193. Grosserer Theodor Jensens arkiv 1910-1972
  194. Gudrun Felsing, frue og fortællers arkiv 1765-1974
  195. Gunnar F. Nørregaard, Magisters arkiv 1913-1919
  196. Gymnastik- og idrætsforeningen Esperances arkiv 1943-2007
  197. Halvdagsbørnehaven Falkoner Allé 47s arkiv 1960-2015
  198. Hannibal Jespersen, søminemesters arkiv 1856-1919
  199. Hans Arthur Thomsen: Frugt og Grønt/Brændselshandels arkiv 1933-1963
  200. Hans Lystrup, automobilforretnings arkiv 1940-1940
  201. Hans Mortensen, taxivognmands arkiv 1964-1980
  202. Hans Peter Madsen, smedemesters arkiv 1916-1916
  203. Hans Sophus Conrad Meyring, overretssagførers arkiv 1893-1899
  204. Hans Sørensen, brolægningsentrepreneurs arkiv 1863-1866
  205. Hans Thorvald Herlev Hansens arkiv 1885-1946
  206. Hans Tjellesen Schmidt Physant, skolebestyrer, cand.mag.s arkiv 1825-1958
  207. Havekolonien ved Kilevejs arkiv 1997-1997
  208. Henrich von Achens arkiv 1919-1919
  209. Henrik Christian Halkier, kontorchefs arkiv 1834-1905
  210. Hilma Ingrid Bodil Kayerød, frus arkiv 1922-1977
  211. Hjalmar Madsen, Snedkersvends arkiv 1922-1922
  212. Hjemmeværnskompagni 6606: Frederiksberg Slots arkiv 1950-1999
  213. Holger Petersen, buffists arkiv 1895-1895
  214. Hugo Carstensen, birkefuldmægtigs arkiv 1909-1914
  215. Ib Eisner, kunstmalers arkiv 1995-1995
  216. Inge Falck-Nybjerg, sognepræsts arkiv 1935-1997
  217. Inge Monberg, ekspeditionssekretærs arkiv 1995-2005
  218. Inge Solveig Hegeland Abels arkiv 1927-1936
  219. Ingeborggårdens arkiv 1975-1989
  220. Inger Juliane Frederiksen, telegrafistindes arkiv 1980-1980
  221. Inger Wieth-Knudsens arkiv 1972-1972
  222. J. Jørgensen, lærers arkiv 1903-1913
  223. J.P. Jensen, snedkers arkiv 1930-1930
  224. Jens Christian Poulsen, blikkenslagermesters arkiv 1866-1895
  225. Jens Ferdinand Petersen, sporvognskonduktørs arkiv 1896-1914
  226. Jens Larsen, sadelmagers arkiv 1842-1847
  227. Jens Larsen, viktualiehandlers arkiv 1883-1969
  228. Jens Lauritzen, konsulents arkiv 1931-2017
  229. Jens Peder Hansen, elektrikers arkiv 1948-2004
  230. Jensine Frederikke Andersen, lærers arkiv 1864-1910
  231. Johan Carl H. Hamburger, konfekturehandlers arkiv 1906-1919
  232. Johan Ernst Hildebrand, lærers arkiv 1909-1909
  233. Johanne Mortensens arkiv 1927-1927
  234. Johannes Jespersen, professors arkiv 1895-1970
  235. Johannes Johannessen, kunstmalers arkiv 1902-1971
  236. John Hunov, bankfuldmægtigs arkiv 1975-1975
  237. Jöns Nilsson, skræddermesters arkiv 1895-1895
  238. Jørgen Aage Simonsen, advokats arkiv 2004-2004
  239. Jørgen Caspersen, bladtegners arkiv 1931-1957
  240. Jørgen Christiansens arkiv 1879-1897
  241. Jørgen Godtfredsen Petersen, sognefogeds arkiv 1831-1878
  242. Jørgen Westphal Møller, grosserers arkiv 1917-2013
  243. K.V. Nielsen, forvalters arkiv 1916-1960
  244. Kai Georg Michelsen, Hovedkasserers arkiv 1897-1967
  245. Kaj Robert Jørgen Friemel, politibetjents arkiv 1914-1944
  246. Kamma Petersens arkiv 1911-1911
  247. Karen Margrethe Sewerins arkiv 1913-1941
  248. Karen Marie Nielsens arkiv 1983-1983
  249. Karl Frederik Mikkelsen, Detailhandlers arkiv 1931-1931
  250. Karna Gjøl Klüver-Kristensens arkiv 1995-1995
  251. KFUK Sct. Lukas arkiv 1915-1949
  252. KFUM Frederiksbergs arkiv 1895-1907
  253. KFUM Sct. Lukas arkiv 1904-1960
  254. Kjeld Mohr, maskinmesters arkiv 1969-1992
  255. Kristian Peder Ibsen, cigarmagers arkiv 1931-1931
  256. Kulturlaugets arkiv 2013-2014
  257. Kunsteerleuget af 2013s arkiv 2013-2014
  258. Kunstnerlauget af 2013s arkiv 2013-2015
  259. Kvindelig Kulturklub på Frederiksbergs arkiv 1981-2017
  260. Københavns Boldklubs arkiv 1870-2010
  261. Københavns Sygehjems arkiv 1906-1916
  262. Købmanbd Lars Chr. Sørensens arkiv 1914-1955
  263. Købmandsforretningen L.I. Brandes Allé 3s arkiv 1961-1965
  264. Købmandsforretningen, Mariendalsvej 50s arkiv 1956-1968
  265. Lars Carl Lund-Jensen, dekortørs arkiv 1923-1960
  266. Lauritz Haugaard Thomsens arkiv 1916-1923
  267. Leif Müllers arkiv 2003-2003
  268. Lejerforeningen Rahbekhus arkiv 1934-1947
  269. Leo Gnatt, kontorists arkiv 1944-1945
  270. Lillian Ingvorsen, frues arkiv 2004-2004
  271. Lillian Vibeke Krags arkiv 2003-2003
  272. Lindevangs Bladets arkiv 1931-1990
  273. Lokalavisen Frederiksbergs arkiv 2005-2015
  274. Lokalavisen: Frederiksberg Postens arkiv 2004-2004
  275. Lorentz Nikolai Gregersen, kommunebogholders arkiv 1926-1926
  276. Ludvig Elsass, direktørs arkiv 1959-1959
  277. Lukas Kristelige Ungdomsklubs arkiv 1949-1968
  278. Maler og rådmand Anker Petersens arkiv 1883-1938
  279. Marianne Petersen, rejseleders arkiv 2001-2001
  280. Marie Birgitte Strange, husbestyrerindes arkiv 1840-1899
  281. Mariendals Sogns Menighedsplejes arkiv 1930-1982
  282. Mariendals Sogns Menighedsråds arkiv 1893-1997
  283. Michael Bach, bibliotekars arkiv 1660-2014
  284. Mogens Thiim, vinhandlers arkiv 1925-2011
  285. Murermester August Lampe og Hustru Eugenia Lampe, født Amicis Legats arkiv 1938-1980
  286. Nicolai Christian Dalhoff, præst ved Diakonissestiftelsens arkiv 1874-1924
  287. Niels Christian Nielsen, lygtekontrollørs arkiv 1933-1933
  288. Niels Gylding, overretssagførers arkiv 1920-1920
  289. Niels Hansen, havebrugskandidats arkiv 1883-1883
  290. Niels Hansens arkiv 1863-1882
  291. Niels Hjort, smeds arkiv 1974-1979
  292. Niels Josephsen, justitsråds arkiv 1858-1881
  293. Nimbusparkens Plejeboligers arkiv 2011-2012
  294. Nina Falck-Nybergs arkiv 1974-1976
  295. Nina Walboms arkiv 1924-1929
  296. Nissens Vaskeris arkiv 1928-1959
  297. NOAH Frederiksbergs arkiv 1979-1979
  298. Ole Christensen, arbejdsmand og kommunalbestyrelsesmedlems arkiv 1880-1964
  299. Olga Amanda Karlsson, tjenestepiges arkiv 1907-1914
  300. Otte Christensen, ingeniørs arkiv 1942-1958
  301. P. Dås arkiv 1991-1991
  302. P. Søllers arkiv 1856-1932
  303. Palle Malmqvist, vicekontorchefs arkiv 1927-1989
  304. Paul Nielsen, assurandørs arkiv 1940-1978
  305. Peder Rasmussen, gartners arkiv 1878-1887
  306. Per Christensen, typografs arkiv 2003-2003
  307. Per Press, konsulent, cand.polit. og HAs arkiv 2005-2005
  308. Pernille Høxbro, kommunalbestyrelsesmedlem, cand.jur.s arkiv 1996-1997
  309. Peter Hansen, portørs arkiv 1866-1957
  310. Peter Johan Martinsen, grosserers arkiv 1881-1945
  311. Peter Larsen, bagermesters arkiv 1904-1924
  312. Pia Svitzer Andersen, Socialrådgivers arkiv 2001-2001
  313. Plejehjemmet Betty Nansens arkiv 2002-2013
  314. Plejehjemmet Søster Sophies Mindes arkiv 1989-2008
  315. Plejehjemmet Østervangs arkiv 1886-2017
  316. Poul Engelstoft, redaktørs arkiv 1914-1979
  317. Poul Kaare Frederiksen, Ekspeditionssekretær,s arkiv 1922-1987
  318. Povl Bang-Jensen, Diplomats arkiv 1920-1924
  319. Prehns Automafabriks arkiv 1897-1955
  320. Professor A.M.T. Westermanns arkiv 1926-1930
  321. Professor Julius Thomsens arkiv 1855-1941
  322. Richard Andersens arkiv 1889-1928
  323. Rikard Andersen, faglærers arkiv 1918-1989
  324. Roskildevejens Blomsterhandels arkiv 1925-1952
  325. Rudolph Leonhard Jensen, postmesters arkiv 1873-1921
  326. Ruth Tonn-Petersens arkiv 2007-2007
  327. S. Færch. Værktøjs- og Maskinforretning.s arkiv 1931-1954
  328. Sangforeningen Yduns arkiv 1857-2009
  329. Sankt Lukas Menighedssamfunds arkiv 1906-2003
  330. Sankt Lukas Sogns Menighedssamfunds arkiv 1900-1974
  331. Sankt Thomas Sogns Kirkekomités arkiv 1898-1913
  332. Sognepræst Merete Arnstrøms arkiv 1880-1999
  333. Solbjerg Menigheds Legat til fordel for menighedsplejens arkiv 1931-1942
  334. Stadsarkivar Hennning Bros arkiv 1908-2020
  335. Stephan Peter Nyeland, proviantforvalter i Søetatens arkiv 1839-1849
  336. Svend August Sigvardt, Skibsførers arkiv 1925-1926
  337. Svend Røgind, docent, cand.polit.s arkiv 1874-1969
  338. Svømmehalskvarterets Beboerforening, Frederiksbergs arkiv 1980-1980
  339. Syforeningen Godthåbs arkiv 1918-1951
  340. Sønderjysk Forening for Frederiksbergs arkiv 1937-2009
  341. Søren Wistoft A/Ss arkiv 1927-1928
  342. Taxi-nævnet for Region Hovedstadens arkiv 1970-2016
  343. Teatrenes Filmkontors arkiv 1938-1996
  344. Th. Seistrup, skarpretters arkiv 1881-1881
  345. Thorvald Julius Petersen, kobbersvends arkiv 1863-1863
  346. Thorvald Valdemar Christensen, lagerchefs arkiv 1992-1993
  347. Tove Dreyer Jensens arkiv 1990-1990
  348. Trumf Ess arkiv 1985-1988
  349. Underdirektør Peder Frederiksens arkiv 1884-1972
  350. V.J. Gissemann, restauratørs arkiv 1877-1928
  351. Vagn Abildgaard Høst, assistents arkiv 1900-1900
  352. Vibe-Hastrups Kemiske Fabrikkers arkiv 1896-1992
  353. Viceskoledirektør Holger Theodor Rützebecks arkiv 1880-1938
  354. Vilhelm Heiberg, overlæge, professor dr. med.s arkiv 1914-1914
  355. Vin- og tobaksforretningen Sankt Knuds Vej 31/Niels Ebbesens Vej 23s arkiv 1948-1993
  356. Værestedet Bakspejlets arkiv 1990-2014
  357. Værnedamsvejens Ny Vinhandel A/Ss arkiv 1929-1960
  358. W. Rolf Pedersen A/Ss arkiv 1952-1952
  359. W. Thorup, tømrermesters arkiv 1876-1885
  360. William Emil Hansens arkiv 1974-1974
  361. William Martin Andersen, købmands arkiv 1883-1923
  362. Wittus Alexander Lefmann, hattemagers arkiv 1906-1970
  363. Zoologisk Haves arkiv 1946-1946



Vi bruger cookies til at sikre og forbedre brugervenligheden. Du kan altid slette cookies fra Starbas.net - Læs om hvordan vi bruger cookies . Jeg accepterer cookies fra dette website
Accepter